Aktualności

10 Kwi 2019

Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie odbył się 25 Jubileuszowy Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej.

Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych. Odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Uczestnicy pisemnie odpowiadali na pytania testowe, każda grupa wiekowa miała inny zestaw pytań. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z gminy Murowana Goślina. Po sprawdzeniu odpowiedzi, komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak wyłonieni zostali zwycięzcy w każdej grupie wiekowej. Nazwiska laureatów konkursu można znaleźć na stronie internetowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie. przyznała następujące miejsca:

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

 

Danuta Śliwa

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Tomasz Mizgier

Powiększenie
Kontrast