Aktualności

19 Kwi 2019

Finaliści konkursu w OEP w Chalinie

W dniach od 1 do 3 kwietnia oraz od 3 do 5 kwietnia br.  w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie – Sierakowski Park Krajobrazowy – przebywały dwie grupy  finalistów wojewódzkiego etapu konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  W trakcie pobytu w Ośrodku – pobytu będącego nagrodą w ramach powyższego konkursu – wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach zielonej szkoły. Finaliści konkursu wzięli udział w dwóch wycieczkach do Sierakowa, gdzie między innymi zwiedzili Muzeum Zamek Opalińskich oraz Stado Ogierów –najstarszą tego typu placówka w Polsce. Uczniowie wzięli, udział w warsztatach przyrodniczych na ścieżce edukacyjnej ”Jary koło Chalina”. Kolejnego dnia  podczas zajęć z terenoznawstwa zapoznali się ze śladami, jakie pozostawiają zwierzęta oraz ćwiczyli orientację w terenie.

Młodzież miała też okazję skorzystać  z warsztatów plastyczno – rękodzielniczych, podczas których tworzyła małe formy witrażowe inspirowane motywami wiosennych motyli, a  gdy znikały ostatnie promienie słońca podglądali gwiazdy podczas zajęć astronomicznych.

Jakub Wojewoda

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, konferencje, wystawy, imprezy plenerowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast