Aktualności

7 Kwi 2017

Finaliści konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w Chalinie

Finaliści konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2017 1W dniach 20-24 oraz 27-31 marca r. finaliści wojewódzkiego etapu konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski odwiedzili Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie (Sierakowski Park Krajobrazowy). W ramach nagrody za zdobytą wiedzę na temat parków krajobrazowych młodzież wraz z opiekunami gościła w Chalinie na pięciodniowych pobytach w ramach zielonej szkoły.

Finaliści konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski 2017 2Finaliści konkursu wzięli udział w dwóch wycieczkach – do Sierakowa, gdzie między innymi zwiedzili zabytkowy pobernardyński kościół i Stado Ogierów oraz do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego i Pszczewa. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach przyrodniczych na ścieżce edukacyjnej Jary koło Chalina. W trakcie zajęć z terenoznawstwa i gry terenowej gimnazjaliści zapoznali się ze śladami, jakie pozostawiają zwierzęta oraz ćwiczyli orientację w terenie.

Na zajęciach z garncarstwa młodzież poznawała tajniki wyrobu dawnych naczyń, a podczas zajęć ruchowych z nordic walking poprawiała swoją kondycję.

Karolina Ferenc

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Edukacja ekologiczna w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast