Aktualności

20 Kwi 2016

Finał XIII edycji konkursu Ja i Przyroda w Chalinie

Finał XIII edycji konkursu Ja i Przyroda w ChalinieDnia 18 kwietnia br. odbył się etap wojewódzki XIII edycji konkursu „Ja i Przyroda”. Do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie (Sierakowski Park Krajobrazowy) przyjechały reprezentacje szkół podstawowych z Poznania, Leszna, Kalisza, Konina i Piły. Uczniowie rywalizowali w dwuczęściowym  konkursie (część pierwsza – test dotyczący ogólnej wiedzy przyrodniczej oraz znajomości parków krajobrazowych Wielkopolski, część druga – rozpoznawanie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz charakterystycznych obiektów znajdujących się w parkach krajobrazowych Wielkopolski).

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 46 z Poznania. Kolejne miejsca zajęły: drużyna ze Szkoły Podstawowej  Nr 5 z Piły, drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Leszna, drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 8 z Kalisza oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 9 z Konina. Po zakończeniu części konkursowej przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych finalistom konkursu, a szkolni koordynatorzy otrzymali podziękowania. Uroczystość tę zaszczyciła swoją obecnością pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Główną nagrodą dla laureatów konkursu są pięciodniowe warsztaty przyrodnicze w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast