Aktualności

6 Kwi 2016

Finał wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w Poznaniu

Finał wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski w Poznaniu 2016W dniu 18 marca br. w Poznaniu odbył się XV finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad 1600 uczniów z 28 gmin Wielkopolski.

W finale wojewódzkim wzięło udział 48 uczniów z 12 parków krajobrazowych. Uczniowie napisali test z zakresu ekologii, ochrony przyrody, biologii oraz wiedzy o parkach krajobrazowych oraz sprawdzili się w zakresie rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych. Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców tegorocznej XV edycji. I miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Racocie (Park Krajobrazowy im. gen. D. Chłapowskiego), II miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum w Skokach (Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka), a III miejsce przypadło uczniom z Gimnazjum w Budzisławiu Kościelnym (Powidzki Park Krajobrazowy).

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i dyplomami przez honorowych gości, którymi byli: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Hanna Grunt – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Pani Jolanta Ratajczak – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu, Pani Małgorzata Knapczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Pan Mieczysław Ferenc – Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego.

Oprócz nagród rzeczowych każdy finalista wojewódzki weźmie udział w 5-dniowych warsztatach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie (Sierakowski Park Krajobrazowy). W czerwcu br. laureaci wojewódzcy, czyli zwycięska drużyna z Racotu będzie reprezentować Wielkopolskę w finale krajowym, który w tym roku odbędzie się w województwie podkarpackim.

Małgorzata Walicht

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast