Aktualności

29 Kwi 2016

Finał VIII edycji konkursu „Przyroda Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego”

Finał VIII edycji konkursu Przyroda Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego 2016 1Płazy i gady – to przewodni temat ósmej edycji konkursu. W konkursie wystartowali uczniowie ośmiu szkół podstawowych oraz pięciu gimnazjów. Ideą konkursu jest propagowanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych regionu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamionnie, natomiast współorganizatorami: Gmina Międzychód, ZUO Clean City, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Nadleśnictwa w Międzychodzie i w Bolewicach oraz Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Swym zasięgiem konkurs obejmuje szkoły z rejonu Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego (Sierakowski Park Krajobrazowy, Pszczewski Park Krajobrazowy). Od początku uczestniczą w nim także uczniowie Szkoły Podstawowej w Pniewach, a od tego roku także pniewskiego gimnazjum. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamionnie nie są klasyfikowani w konkursie.

W szkolnych eliminacjach wyłoniono 3-osobowe reprezentacje szkół, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Gardenia Ciepła – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzychodzie. Dwa kolejne miejsca zajęły uczennice Szkoły Podstawowej w Pniewach – Zuzanna Walkowiak i Helena Siemieniak, reprezentacja tej szkoły zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła Zuzanna Wrembel (Zespół Szkół w Kwilczu), a kolejne miejsca zajęli Olga Mizgajska (Zespół Szkół w Kwilczu) i Mikołaj Grzelichowski (Gimnazjum Nr 1 w Międzychodzie). Nagrodę w klasyfikacji zespołowej w kategorii gimnazjalnej odebrała reprezentacja Zespołu Szkół w Kwilczu.

Małgorzata Walicht

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Ekoedukacja w parkach krajobrazowych Wielkopolski” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast