Aktualności

11 Paź 2017

Finał i gala II edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja” – 2017

Dnia 10 października 2017 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się finał i gala wręczenia nagród i wyróżnień w II edycji konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”- edycja 2017.

Konkurs był skierowany do sołectw z terenu województwa wielkopolskiego. Miał na celu promowanie potencjału przyrodniczego, kulturowego i turystycznego sołectw, wyszukiwanie nowych produktów turystycznych, zachęcenie mieszkańców miasta do odwiedzenia tych urokliwych i niesamowitych miejsc, integrację  i aktywizację środowiska, podniesienie ich świadomości, zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i nadesłano na niego wiele bardzo interesujących i oryginalnych projektów. W tegorocznej edycji udział wzięły sołectwa z 19 powiatów z terenu Wielkopolski, z których do finału wybrano 30 najlepszych projektów.

Podczas II etap konkursu odbyła się degustacja potraw kuchni staropolskiej lub regionalnej w formie II dania na ciepło. W załączeniu laureaci II edycji konkursu według kolejności przyznanych miejsc od I do X.

Udział w gali wzięli zaproszeni goście: pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, pani Małgorzata Knapczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu Środowiska UMWW, pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji  i Nauki UMWW, pan Roman Dawid Tauber – Założyciel Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński i Mateusz Kołodziejczak z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz burmistrzowie i wójtowie  gmin uczestniczących w uroczystości sołectw.

Uroczystość uświetnili swoim wokalno – tanecznym występem artystycznym studenci Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu z Ukrainy i Białorusi.

Podczas gali zostały wręczone nagrody oraz statuetki wszystkim laureatom konkursu.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Lp. Sołectwo Gmina Powiat Miejsce
1 Kramsk Kramsk koniński I
2 Kuźniczka Wieleń czarnkowsko-trzcianecki II
3 Porażyn Opalenica nowotomyski III
4 Lewków Ostrów Wlkp. ostrowski IV
5 Walentynowo Łobżenica pilski V
6 Szelejewo Pierwsze Piaski gostyński VI
7 Antonin Przygodzice ostrowski VII
8 Głuchów Pogorzela gostyński VIII
9 Sulisławice Kalisz Kalisz IX
10 Jankowo Dolne Gniezno gnieźnieński X

Małgorzata Walicht

Eliza Mikołajewska-Maruszyńska

Powiększenie
Kontrast