Aktualności

1 Mar 2018

Etap pisemny X edycji konkursu „Moja Wielkopolska”

Dnia 27 lutego br. w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu odbył się I etap X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat historii, kultury oraz środowiska przyrodniczego regionu, a także pobudzanie zainteresowania „małą ojczyzną”. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów z terenu całej Wielkopolski.

W drodze eliminacji wewnątrzszkolnych w których wzięło udział 186 uczniów do I etapu – pisemnego przystąpiło 41 uczniów. Uczestnicy konkursu na rozwiązanie 9 zadań o charakterze otwartym oraz zamkniętym mieli 45 minut. Test pozwolił wyłonić najlepszą dwudziestkę, która zakwalifikowała się do udziału w finale konkursu i warsztatach, które odbędą się w dniach 12-13 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Poniżej prezentujemy listę uczestników zakwalifikowanych do udziału w finale.

„Moja Wielkopolska” 2018 edycja X – wyniki etapu pisemnego 

Regulamin II etapu X edycji „Moja Wielkopolska” 2018

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom-opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczestników.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta za ogromną życzliwość i pomoc w organizacji konkursu!

Katarzyna Sierpowska

Patronat medialny nad konkursem objął portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuPrzedsięwzięcie pn. „Publikacje, szkolenia, konferencje, targi, imprezy okolicznościowe, zajęcia dydaktyczne i konkursy związane z działalnością Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wiekopolskiego” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Powiększenie
Kontrast