Aktualności

11 Paź 2017

„ED-EK na grzybach” z pracownikami OEP w Lądzie

W dniach 19-21 września pracownicy OEP w Lądzie wzięli udział w II Ogólnopolskim Szkoleniu Edukatorów „ED-EK na grzybach”. Liczne zajęcia terenowe i wykłady odbywały się w Szymbarku (Kaszubski Park Krajobrazowy) i Schodnie (Wdzydzki Park Krajobrazowy). Uczestnicy pogłębili swoją wiedzę przede wszystkich z zakresu mykologii i lichenologii, pod okiem specjalistów: dr. Grzegorza Fiederowicza oraz prof. dr hab. Wiesława Fałtynowicza. Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia m.in. Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich oraz zapoznania się z kaszubskim językiem i kulturą. Pracownicy OEP w Lądzie podziwiali panoramę Wdzydz Kiszewskich i Krzyż Jezior Wdzydzkich z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze – Ostrowem Wielkim, wspinając się na 35,6 metrową wieżę widokową.

Wiedzę zdobytą podczas szkolenia pracownicy ZPKWW będą wykorzystywać i przekazywać w trakcie zajęć edukacyjnych odbywających się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Gdańsku.

 

Agnieszka Kaźmierska

Ewa Borowska

Marzena Cieślewicz

Powiększenie
Kontrast