Aktualności

23 Sty 2019

3 bieg w ramach V edycji Grand Prix Dziewiczej Góry

W sobotę 12 stycznia 2019 r. odbył się czwarty już bieg w ramach V edycji Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2018/2019. Tradycyjnie zawody rozpoczęły się od biegów przeprowadzonych dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 500, 1000 i 1500 m. Po godzinie 11 wystartowali zawodnicy na dystansie 5 km i 10 km oraz grupa Nordic Walking na dystansie 5 km. Ogółem wzięło udział 381 biegaczy, w tym 96 biegaczy w kategorii dziecięco – młodzieżowej.

Jak zawsze, w budynku Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej u podnóża Dziewiczej Góry zorganizowany został Punkt Edukacji Ekologicznej prowadzony przez pracowników Nadleśnictwa Łopuchówko i Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Nagrodami dla uczestników warsztatów były drobne upominki w postaci materiałów promocyjnych Nadleśnictwa i ZPKWW.

Wyniki w rywalizacji poszczególnych grup biegowych i zawodników z kijkami oraz dokumentacja zdjęciowa z czwartego biegu zamieszczone są na stronie internetowej Organizatora zawodów  www.biegajzmapa.com.

Po biegu, na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal – czwarty element medalowej „pizzy”, drobne upominki i słodki poczęstunek. Przy ognisku można się było ogrzać czekając na wręczenie medali.

Organizatorzy zapraszają na piąty bieg z cyklu Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2018/2019, który odbędzie się 9 lutego.

 

Danuta Śliwa

Artur Golis

Powiększenie
Kontrast